ابلاغ نرخ کرایه تاکسی سال 1401 به تاکسیرانان

محمد لطفی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ملایر با اشاره به گلایه و اعتراض برخی از مسافران و شهروندان نسبت به افزایش نرخ کرایه های تاکسی از سوی تاکسیرانان در شهر ملایر در چند روز گذشته اظهار کرد : کرایه های تاکسی طبق قانون افزایش یافته و از سوی تاکسیرانان نبوده است.
وی با اشاره به اینکه طبق قانون تصویب نرخ کرایه درون شهری از وظایف شورای اسلامی شهر می باشد
گفت از آذر ماه سال گذشته جلسات کارشناسی تعیین نرخ کرایه تاکسی سال ۱۴۰۱ با حضور نمایندگان محترم فرمانداری و شورای اسلامی شهر و کارشناسان خبره و رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر برگزار گردیده و تصمیماتی گرفته شده و
توسط سازمان به شورای اسلامی شهر ملایر جهت تصویب نهایی ارسال شده است.
وی اعلام کرد طبق بررسی‌های انجام شده و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و آنالیز هزینه های خودرو و رانندگان و درآمد روزانه آنها و بر اساس فرمول های محاسباتی نرخ تاکسی پیشنهاد گردیده که پس از تصویب شورای محترم اسلامی شهر و سپس تصویب کمیته تطبیق فرمانداری ویژه به ناوگان حمل و نقل درون شهری ابلاغ گردیده است.
وی همچنین تصریح کرد افزایش نرخ کرایه تاکسی طبق روال سال‌های گذشته صورت گرفته که تاکسیرانان در برخی خطوط اعتراضاتی داشتند.
اما باید شرایط مردم و جوانب کار هم در نظر گرفته شود که آن هم لحاظ گردیده. ضمناً در صورت تخلف تاکسیرانان شهروندان محترم می‌توانند با شماره ۱۳۷ تماس گرفته و یا با شماره تلفن های 50-30-33352820 مراتب را اعلام تا برخورد قانونی و لازم صورت پذیرد.
لطفی نیز در خصوص درصد میزان افزایش کرایه تاکسی گفت : اگر بخواهیم میانگین افزایش کرایه تاکسی را در نظر بگیریم 50 درصد و در برخی خطوط بر اساس صلاحدید بیشتر از 55 درصد هم افزایش داشته است.