افزایش نرخ کرایه تاکسی درون شهری سال 1400

156399030

 

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار ومسافر شهرداری ملایر جزئیات مربوط به افزایش نرخ کرایه تاکسی های درون شهری را اعلام کرد.

لطفی گفت : در اسفند ماه سال گذشته نرخ نامه کرایه سال 1400 تاکسی های شهر ملایر را پس از تصویب در هیئت مدیره و شورای سازمان به شورای اسلامی شهر ارسال کردیم که در آن افزایش صد درصدی قیمت لوازم یدکی و قطعات وشرایط اقتصادی جامعه و دیگر موارد لحاظ گردید.

وی افزود : شورای اسلامی شهر ملایر هم پیشنهاد سازمان را بررسی و مصوب کرده و برای اعلام نظر نهایی به کمیته انطباق فرمانداری ویژه ارجاع داد که در نهایت با افزایش 30 درصدی نسبت به سال قبل موافقت گردید.

لطفی گفت : بر این اساس در سالجاری نرخ کرایه تاکسی در شرایط عادی برای هر سرنشین در مسیرهای مختلف درون شهری ملایر به تاکسیرانان اعلام و ابلاغ گردیده است .اما در وضعیت شیوع ویروس کرونا و شرایط کرونایی و الزام تاکسیها به رعایت فاصله گذاری مقرر شد میزان 500 تومان به اصل کرایه هر مسیر اضافه شود تا کمبود یک مسافر نیز جبران گردد.

لطفی همچنین گفت : شمار تاکسی هایی که در سامانه سازمان ثبت شده اند 1199 دستگاه می باشد اما چون تعدادی از آنها به دلایلی از قبیل فرسودگی و… خارج از سرویس دهی هستند اکنون تقریباً هزار دستگاه تاکسی بصورت روزانه خدمات ارائه می کنند. وی ادامه داد : سازمان درصدد تهیه و راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی در تاکسیها هستیم و تاکنون اقداماتی در این زمینه انجام شده استو هنوز هم پیگیر امور هستیم .

لطفی از تاکسیرانان و رانندگان عزیز و زحمتکش تاکسی خواست که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش جدی تر باشند و از دریافت هرگونه کرایه اضافی مازاد بر نرخ مصوب خودداری نمایند.

همچنین تاکسیرانان موظف هستند نسبت به الصاق نرخ کرایه تاکسی روی شیشه جلو خودرو تاکسی اقدام نمایند. لطفی افزود از شهروندان محترم درخواست داریم تا در صورت مشاهده هرگونه افزایش کرایه خلاف نرخ نامه ، تخلف مربوطه را به واحد بازرسی سازمان به شماره تلفن 50-30-33352820 اطلاع دهند.