افزایش نرخ کرایه تاکسی درون شهری سال ۱۴۰۰

156399030

 

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار ومسافر شهرداری ملایر جزئیات مربوط به افزایش نرخ کرایه تاکسی های درون شهری را اعلام کرد.

لطفی گفت : در اسفند ماه سال گذشته نرخ نامه کرایه سال ۱۴۰۰ تاکسی های شهر ملایر را پس از تصویب در هیئت مدیره و شورای سازمان به شورای اسلامی شهر ارسال کردیم که در آن افزایش صد درصدی قیمت لوازم یدکی و قطعات وشرایط اقتصادی جامعه و دیگر موارد لحاظ گردید.

وی افزود : شورای اسلامی شهر ملایر هم پیشنهاد سازمان را بررسی و مصوب کرده و برای اعلام نظر نهایی به کمیته انطباق فرمانداری ویژه ارجاع داد که در نهایت با افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال قبل موافقت گردید.

لطفی گفت : بر این اساس در سالجاری نرخ کرایه تاکسی در شرایط عادی برای هر سرنشین در مسیرهای مختلف درون شهری ملایر به تاکسیرانان اعلام و ابلاغ گردیده است .اما در وضعیت شیوع ویروس کرونا و شرایط کرونایی و الزام تاکسیها به رعایت فاصله گذاری مقرر شد میزان ۵۰۰ تومان به اصل کرایه هر مسیر اضافه شود تا کمبود یک مسافر نیز جبران گردد.

لطفی همچنین گفت : شمار تاکسی هایی که در سامانه سازمان ثبت شده اند ۱۱۹۹ دستگاه می باشد اما چون تعدادی از آنها به دلایلی از قبیل فرسودگی و… خارج از سرویس دهی هستند اکنون تقریباً هزار دستگاه تاکسی بصورت روزانه خدمات ارائه می کنند. وی ادامه داد : سازمان درصدد تهیه و راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی در تاکسیها هستیم و تاکنون اقداماتی در این زمینه انجام شده استو هنوز هم پیگیر امور هستیم .

لطفی از تاکسیرانان و رانندگان عزیز و زحمتکش تاکسی خواست که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش جدی تر باشند و از دریافت هرگونه کرایه اضافی مازاد بر نرخ مصوب خودداری نمایند.

همچنین تاکسیرانان موظف هستند نسبت به الصاق نرخ کرایه تاکسی روی شیشه جلو خودرو تاکسی اقدام نمایند. لطفی افزود از شهروندان محترم درخواست داریم تا در صورت مشاهده هرگونه افزایش کرایه خلاف نرخ نامه ، تخلف مربوطه را به واحد بازرسی سازمان به شماره تلفن ۵۰-۳۰-۳۳۳۵۲۸۲۰ اطلاع دهند.